Przejdź do głównej zawartości

o rozmiarówkach


Tytułem wstępu i dla porządku dzisiaj o rozmiarach biustonoszy. 
Okazuje się, że to, że nosimy rozmiar np. 75 D polskiego producenta absolutnie nie znaczy, iż biustonosz brytyjski będzie w tym rozmiarze na nas pasował jak ulał.  W naszych sklepach najbardziej popularne  są dwie rozmiarówki - europejska (kontynentalna) w której szyją polscy producenci  i brytyjska, która znajduje odzwierciedlenie w markach brytyjskich. Różnica pomiędzy tymi rozmiarówkami jest taka, że
w europejskiej miseczka jest zwiększana o 2 cm w obwodzie biustu i zaczyna się od 11 cm różnicy
w obwodach, a w brytyjskiej co 2,5 cm i najmniejszej różnicy w obwodach od 6,5 cm. Dobrze obrazuje to poniższa tabela:
Różnica w obwodach
Rozmiar miski Polska
Różnica w obwodach
Rozmiar miski UK
6,5
AAA
9
AA
11 cm
AA
11.5
A
13
A
14
B
15
B
17
C
16,5
C
19
D
19
D
21
E
21,5
DD
23
F
23
E
25
G
26,5
F
27
H
29
I
29
FF
31
J
31,5
G
33
K
34
GG
35
L
37
M
36,5
H
39
N
39
HH
41
O
41,5
J
43
P
44
JJ
45
R
46,5
K


49
KKRóżnica w obwodach to obwód w biuście minus obwód pod biustem. Ta różnica wyznacza nam wielkość miseczki.
Większość producentów bielizny ma swoje tabele rozmiarów mniej lub bardziej zgodne z tym co w ogólnych tabelach jest zawarte. Większa dowolność jest tu jednak u naszych rodzimych producentów. Dlatego warto zajrzeć do tabeli producenta, a tak na prawdę, żeby dobrze dopasować biustonosz należy go przed zakupem przymierzyć. Często zdarza się tak, że z tabeli producenta wychodzi jedno, a w rzeczywistości zupełnie co innego. Wszystko zależy od kształtu naszego biustu i jego kondycji. W związku z tym pierwsza zasada przy zakupie biustonosza ... mierzyć, mierzyć, mierzyć!
Dziewczyny, a Wy jakie macie doświadczenia z rozmiarami? Piszcie...
pozdrawiam - Wasza brafitterka Kasia 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

wybierz piersi do miseczek

Kolejny biust, którtym przyszlo mi się zająć (i zgodził się na zdjęcia) trafił do mnie w czarnym straplessie. Klientka niestety nie pamiętała w jakim był rozmarze. Jedno jest pewne - za małym.
Rozpoczęłyśmy przymiarki: Fortuna z Kris Line w rozmiarze 70G okazała się być za duża,
ale za to Portia w rozmiarze 70 F od Curvy Kate leży dobrze, jednak Klientka chciała, żeby piersi były bardziej zebrane do środka
Kolejny model Kaśkowy - Daily Boost w tym samym rozmiarze 70F trochę za bardzo zamkną biust Klientki i nie stworzył ładnej linii dekoltu z profilu.
Desire, również Kaśkowa rozmiar  70F, mimo że na zdjęciach poniżej się trochę marszczy na szyciach (po porządnym wybraniu biustu do misek marszczenia zniknęły)  najbardziej odpowiadała Klientce - pewnie ze względu na to cudowne zaokrąglenie i ponętny rowek jaki robi :) niestety aparat odmówił współpracy i nie pozwolił na udokumentowanie sukcesu.
A Wam jak  podobają się ponętne krągłości mojej Kilentki? ;)
pozdrawiam Kasiacztery odsłony biustu

Dostał się w moje ręce duży biust. Tabelowo wyszedł w brytyjczykach na  75 J. Oczywiście przystąpiłam do przymiarek i okazało się, że tabelowe 75 J jest za duże w  brytyjczykach, co doskonale widać w przypadku full cup'a Kara z Fantasie
 miska się marszczy, a fiszbina węduje zbyt daleko pod pachę
dodatkowo stanik wogóle nie zbiera piersi (to oczywiście wynika z konstrukcji biustonosza, a nie jego rozmiaru).

Dla porównania biustonosz, w którym duży biust trafił w me ręce (zdaje się Dalia Michele)-  tenże sam rozmiar 75 J ale w wersji polskiej (co z założenia jest za małe, bo jak pamiętamy miski w wielu polskich rozmiarówkach są szyte co 2 cm  - czyli tu powinno być 75 N).
 fiszbina celuje przed pachę, czyli nie okala całej piersi,
które nie są ładnie rozdzielone mostkiem stanika. Mostek stanika nie przylega do mostka niędzy piersiami.

Następnie przymierzyłyśmy Daliy Boosta od Curvy Kate - w związku z tym strzelałyśmy w 32 (70) J - trzymając się zasady, mniejszy obwód większa miska…

Prowincja pełna... stanika

zadzwoniła do mnie Ula:
"Kochana, moja Znajoma szuka biustonosza w kolorze morskim lub turkusowym... od razu pomyślałam o Tobie, bo przecież w Twoim fix kolorze, a poza tym przecież każdy stanik znajdziesz".
Uzgodniłyśmy szczegóły co do rozmiaru, (bo okazało się, że Znajoma z usługi brafitterki już korzystała i rozmiar swój właściwy zna) i termin kiedy będzie w Olsztynie, bo Ona spod Mrągowa.
Rozpoczęłam poszukiwania. Szybko wyszukałam kilka modeli i przesłałam je Znajomej do akceptacji. Zamówione staniki przyjechały i cierpliwie czekały na dzień kiedy Uli Znajoma przyjedzie do Olsztyna.

Znajomą okazała się  Kasia  - absolutnie niesamowita i magiczna kobieta - pisarka    Kasia Enerlich.

Uszczęśliwiłam Ją tym nowym turkusikiem :)

A czy Wy, moje Drogie, macie już biustonosz we właściwym rozmiarze i wymarzonym kolorze? pozdrawiam - Kasia